Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > O SANSA LA EDUCATIE, O SANSA LA O VIATA MAI BUNA

Proiectul „O sansa la educatie. O sansa la o viata mai buna!” continua si in acest nou an scolar. Este pentru al patrulea an consecutiv in care derulam acest program social atat de necesar. Dorinta primarului Iulian Constantin Soceanu si a consilierilor locali din Techirghiol este aceea de a oferi tuturor copiilor sansa de a primi educatia corespunzatoare. Exista in orasul Techirghiol destule familii ale caror venituri sunt modeste si care de cele mai multe ori nu isi permit sa trimita copiii la scoala. In acest sens, Primaria Techirghiol in parteneriat cu Liceul Teoretic „Emil Racovita”, Parohia Sf. Ilie din Techirghiol si Fundatia Breath Romania, ofera incepand de astazi o masa calda copiilor proveniti din familii nevoiase, cu risc de abandon scolar, incepand cu clasa pregătitoare pana la ultima clasa a ciclului gimnazial. In acest an au fost pana in prezent identificati 35 astfel de copii, care incepand de astazi, intre orele 11.00 si 13.00, la sala de mese a Complexului Sportiv “Sparta” Techirghiol, vor servi o masa calda. Programul este de luni pana vineri intre orele 11.00 si 13.00. Este obligatia noastra sa facem tot ce putem pentru ca acesti copii sa frecventeze scoala.