Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > SISTEM DE MONITORIZARE VIDEO EFICIENT

Reprezentantii Politiei Nationale, au destructurat in urma cu cateva zile o retea de trafic de substante interzise ce actiona pe raza orasului Techirghiol. Siguranta locuitorilor trebuie sa reprezinte o prioritate pentru autoritatea locala. La nivelul orasului Techirghiol functioneaza in prezent 32 de camere de supraveghere, sistem care va fi extins in perioada urmatoare. De la implementarea acestui sistem de supraveghere video numarul faptelor antisociale la nivelul orasului Techirghiol a scazut consiiderabil, cu ajutorul imaginilor surprinse fiind identificate si retinute mai multe persoane certate cu legea. “Vreau pe aceasta cale sa le multumesc reprezentantilor Politiei Nationale pentru profesionalismul de care au dat dovada. Le multumesc politistilor locali pentru ca se implica activ in viata comunitatii, si nu in ultimul rand, sa va multumesc dumneavoastra, locuitorii orasului, pentru vigilenta. Va asigur pe aceasta cale ca vom monitoriza in permanenta zona unitatilor de invatamant pentru a depista si alte eventuale fapte antisociale si pentru a oferi un plus de siguranta copiiilor din Techirghiol”, a declarat primarul orasului Techirghiol, Iulian Constantin Soceanu.