Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > LUCRARI DE MODERNIZRE STRAZI, IN TERMEN

Asa cum bine stiti, in prezent, se executa lucrari de modernizare pe mai multe strazi din orasul nostru. Avand in vedere o serie de discutii aparute in ultima perioada trebuie facute o serie de precizari.

1) Lucrarile se deruleaza simultan pe 8 strazi Pictor Ion Tuculescu, A.I. Cuza, Ana  Ipatescu, Plantelor, Ion Creanga, Campinei, Vasile Lupu si Gheorghe Sincai;

2) Proiectul este in termenul de executie;

3) NU EXISTA probleme de finantare (proiectul fiind finantat din fonduri europene);

4) De la inceperea lucrarilor au aparut o serie de probleme cum ar fii mai multe avarii la reteau de apa din cauza neefectuarii acestora conform stasu-lui sau modificari de solutii la proiect in functie de problemele aparute;

5) Situatia birocratica este o alta problema in astfel de investitii unde sunt implicate mai multe institutii: Inspectoratul de Stat in Constructii, Finatatorul proiectului, Organismul intermediar ADR, Proiectantul, Diriginte de santier, Verificator de proiect si Primaria Orasului Techirghiol.

Avand in vedere toate acestea Primaria orasului Techirghiol isi cer scuze pentru disconfortul creat si sa va asigura ca face toate demersurile ca proiectul sa fie finalizat la termen!

© 2019 Primaria Techirghiol · Stiri · Designed by INDRA SISTEMAS S.A. · Powered by INDRA SISTEMAS S.A.