Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > MASURI DE SIGURANTA LA LICEUL “EMIL RACOVITA”

Siguranta copiiilor in unitatile de invatamant, si nu numai, reprezinta o prioritate pentru Primaria Techirghiol. Din acest motiv, de la inceputul acestui an scolar, la nivelul Liceului Teoretic „Emil Racovita” a fost infiintat un post permanent al Politiei Locale. Scopul acestui demers este acela de a crea un climat de siguranta si de a interzice persoanelor neautorizate accesul in institutia de invatamant. Urmare a acestui demers, la nivelul Liceului a scazut numarul de absente, a scazut numarul actiunilor cu violenta intre elevi, si nu a mai avut acces in incinta Liceului nicio o persoana straina. Rogam parintii sa spijine acest demers si sa ne semnaleze orice alte probleme ce pot fi rezolvate la nivel local.