Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > „TECHIRGHIOL, ORASUL NOSTRU, STATIUNEA TUTUROR”

Primaria Techirghiol este prezenta in perioada 14-17 noiembrie la editia de toamna a Targului de Turism al Romaniei. Spre deosebire de alti ani, cheltuielile privind participarea la acest eveniment sunt asigurate prin proiectul cu finantare europeana “Dezvoltarea infrastructurii pentru turismul balnear si a activitatilor recreative in statiunea balneara Techirghiol, judetul Constanta”. Ca in fiecare an standul statiunii Techirghiol este unul dintre cele mai cautate, avand in vedere numarul tot mai mare al celor care aleg sa imbine concediul cu o terapie cu namol. De altfel, sezonul estival 2019 s-a dovedit a fi cel mai bun, avand in vedere ca la Techirghiol s-a inregistrat cel mai mare numar de turisti din 1990 si pana in prezent. Acest lucru nu face decat sa ne oblige pe noi, cei care suntem in fruntea administratiei locale, sa ne concentram in continuare eforturile pentru implementa cat mai multe proiecte, care sa conduca la o crestere in ceea ce priveste confortul in Techirghiol. De asemenea este si o obligatie a agentilor economici din Techirghiol, carora doresc pe aceasta cale sa le multumim pentru implicare, sa continue pe acelasi drum si sa imbunatateasca de la an la an serviciile pe care le ofera turistilor. Chiar daca Techirghiol este orasul nostru, nu trebuie sa uitam ca este statiunea tuturor, atat a romanilor cat si astrainilor care vin din ce in ce mai des si in numar cat mai mare.

© 2019 Primaria Techirghiol · Stiri · Designed by INDRA SISTEMAS S.A. · Powered by INDRA SISTEMAS S.A.